Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

14 Eylül 2016 Çarşamba

Şaphane'ye yolculuk

İzmir'e geçmeden önce Kütahya'nın Şaphane ilçesinde iki gece geçirmem gerektiği için Şaphane'ye geldim. Ulaşımı da önceki yazımda bahsettiğim gibi Hakkıgil ile yaptım. Hakkı ve kızkardeşi ile beraber uzun bir otomobil yolculuğunun ardından Şaphane'ye geldim. Yol boyunca çeşitli yerlerde kısa molalar verdik.
En güzeli de Afyon'daki molamız oldu. Afyon'da Afium alışveriş merkezinde keyifli zaman geçirdim. Alışveriş merkezini gezdikten sonra ikbal adındaki bir dükkandan Afyon kaymaklı
ekmek tatlısıyla tanışma onuruna kavuştum.
Kaymak yeterince lezzetliydi.  Ekmeği ise tek başına yenemeyecek kadar tatlı ıslak ekmeğe sahipti. Fakat kaymakla  beraber yenince daha iyi hale geliyordu. Güzel sohbetlerden sonra gece yarısına doğru Şaphane'ye vardım. Şaphane'de düşündüğüm gibi yapamayıp geldiğim geceyi de sayarsam 4 gece kaldım.
Şaphane'de sağolsun Hakkı beni baya bir gezdirdi. Şaphane minik bir ilçe. U şeklinde dağlarla
sarılmış bir yer. Kurban bayramı münasebetleriyle ilçe sıradan tarihlerden daha kalabalıkmış. Hakkı'nın ilçede yaşayan arkadaşlarıyla gazino adı verilen çay bahçesinde bol bol özellikle kekik çayı içtim. Doğal dağ kekiğini severim. Anneannesi ve ailesiyle tanıştım. Cevizli ekmek de yedim, bayram için özel olarak yapılan susamlı bayram çöreğinden de tattim. Çok lezzetliydi. Solgun renge sahip lezzetli domatesleri de. İlçeyi kuşbakışı gören tepeye de gittik, fotoğraf da çekildik orda. Sonra da İzmir yolları beni bekler dedim ve yola koyuldum.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.