Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

22 Eylül 2016 Perşembe

İzmir dolaşmacası

İzmir'e öğle vakti vardım. Alsancak sahiline yakın bir yerdeydim. Tanzanyalı İssa ile beraber Alsancak sahilinde ve caddelerinde turladık. İssa ODTÜ'de işletme okuyan bir öğrenci. Alsancak sahildeki heykelin olduğu meydana girdiğimde etkileyici manzara mutlu ediciydi. Meydanda İzmir yazılı board önünde fotoğraflarımızı çektik. O ara bir tane yaşlıca bir abla bize yaklaştı. Sempatik tavrı ve sıcak tarzıyla, falıma bakacağını söyledi. Olsun İzmir'e gelmişiz, avucuma bakarak konuştu. İssa da aynen aynı şeyi yaptı. Yemek yedik.
Daha fazla açılmak için Konak tarafına sahilden yürümeye başladık. Fakat biraz yürüdükten sonra kiralık halk bisikletlerine binen insanları gördüm. Neyse beraber bisiklet kiralamaya karar verdik. Bisiklet istasyonunda kiralama için ekranın başında, özellikle bisikletleri çıkartırken uzun uğraş gösterdik. Bisikletlere şifre girmeye çalıştığım ekranlar bozulmuş, az görünüyor ya da tuşları sorunlu çalışıyordu. Rahat 45 dakika
bisiklet kiralama ile uğraştık. Sonunda Alsancak ve Konak sahilinde pedallamaya başlamıştık. Böylesine sıcak bir günde bisiklet gezmek için güzel bir kurtarıcı oldu. Bisiklet yollarını kullanarak kalabalık olan İzmir tarihi saat kulesine de gittik. Bisikletlerle dolaştıktan sonra dinlenmek için parka gittiğimizde Türk asıllı Makedonyalı bir arkadaşla karşılaştık.  İran'ı bisikletle gezmiş. Keyifli sohbet ettik.

Uzun bir gecenin ardından Kuşadası'na doğru yola koyuldum. Bir şekilde İzmir'den Kuşadası'na gidebilmem lazımdı. Kuşadası'nı gerçekten merak ediyordum. Ertesi gün yola koyuldum.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.