Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

9 Eylül 2016 Cuma

Ege ve Akdeniz rotam

Bugün Cuma, haftasonuna en yakın gün. Bugünün dört farklı daha özelliği var. Birincisi bugün yarım gün, saat 12'de haftasonu tatili başlamış oluyor.. İkincisi ise kurban bayramı tatilinin başlangıcı, üçüncüsü de Ege ve Akdeniz'de devam edeceğim gezimin başlangıcı oluyor. Sonuncusu ise şaşkınlık içinde kaldığım bir gün olmasıdır.

Şaşırdım, fakat olayın başlangıcı bir hafta öncesine kayıyor. Bir hafta önceki kamptan tanıştığım bir kişinin rüzgar sörfüyle tanışması ve turumla aynı istikamette devam etmesi sebebiyle beraber rüzgar sörfü yapacağımız ilçeye gitmek konusunda anlaştık. Fakat dün çok ilginç bir rastlantıyla yakın bir arkadaşım Hakkı'nın (severim adını Hakkım Hakkım) Kütahya Şaphane'ye (benim rotamla 850 km sürecek bir istikamet) gideceğini öğrendim. O da çok şaşırdı, ne işimin olduğunu sordu böyle adı sanı bilinmeyen memleketi olan bu ilçede. Neyse Hakkı bana cumartesi günü ona katılabileceğimi söyledi, çünkü otomobiliyle gidiyor. Fakat rüzgar sörfüne çok merak besleyen bir arkadaşa söz verdiğimi ve kendisiyle gelemeyeceğimi belirttim, kısacası reddettim. Çünkü sörfe niyetlenen arkadaş, fikrin değişmez dimi diye sormuştu bana sözleştiğimizde. Ben de ben söz verdiğim şeyleri yaparım demiştim. Ee bu sözü ayrı olaraktan özellikle yememek gerek. Ondan yola çıkaraktan otomobille kolayca gitmek yerine 850 km'yi bir kaç günde çeşitli ilçelerde kalarak gitmeye karar verdim. Fakat bugün rüzgar sörfüne sözleştiğim arkadaş, farklı konulardan girip konuyu, tiyatroya başlamak istediğini belirtmişti, cumartesi de tiyatro sınavı var dedi. Tiyatro sınavı! Tiyatro sınavı tanımına giren şey sanırım tiyatroda sahne tecrübesi edinmiş kişilerin mesela tiradlarını sergilemesi ve izleyen tiyatrocu arkadaşlarını ya da hoca veya jüriyi etkileyip etkilememesidir. Hani bana dese ki ya ben bir şey oldu vazgeçtim dese anlarım. Ya da zaten yarım gününü anca kullanacağımız bir program zaten elverişli olmayacak. Rüzgarı beklemek gerekebilir, gerçi o sıfırdan eğitim alacağı için ilk etapta balans vs için rüzgar lazım değil. Yani bir şekilde aceleye gelecekti. Ya zaten bu olayın sonunda alıcıda memnun satıcı da. Benim üzüldüğüm ciddiye aldığımız insanların bu şekilde davranmaları. Demek ki bildiğimiz şeyden vazgeçmemeli. Neyse bu olaya daha fazla şey eklemeye gerek yokBekle beni Ege sana geliyorum önce. Rotam biraz değişti, eksilen şehirler var. Sağlık olsun. Uğrayacağım şehirler Kütahya, Denizli, İzmir, Muğla, Antalya. Ama Muğla ve Antalya demek tam olarak tatmin etmiyor. İllaki yanında Bodrum, Marmaris, Fethiye, Alanya demek de istiyor insan. Tabi haklı olaraktan. Muğla'dan çok Fethiye, Marmaris, Bodrum adı geçer piyasada. Ya da özellikle yabancı mecralarda Antalya'dan çok Alanya adının bilinmesi gibi. Hatta çok yabancının Alanya'yı bir şehir olarak görmesi.

Asllında Fetiye ve Marmaris'i ilk defa ziyaret edeceğim. Bu yüzden ayrı bir heyecan besliyorum. Kurban bayramından bu şekilde istifade etmek keyifli olacak. Yarın yola çıkıyorum, yolculuğum hakkında yine yazacağım.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.