Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

12 Ağustos 2016 Cuma

Ohh, neredeyse 4 aylık bir aranın ardından yeniden yazma şansı bulduğuma kesinlikle sevinmeliyim. Yazın ortalarına gelmek ve geçen dört ayda ilk baharın bitişine ve yazın başlamasına şahit olmak heyecanlı fakat yorucu. Yaz gelir de durur mu insan yerinde. Gezer, gezer başı dönene kadar, hatta zayıflayana kadar. Zayıflamak mı? Evet zayıflamak. Genel bir kanıdır zaten hep, yaz gelince kilo verilir. Bu zaten az önceki konuma bağlanıyor. Aktif olmak, sıcak ve iştah azalması diye uzar gider. Neredeyse bu sebepten 5 kilo vermişim. Ama eminim, sonbahar itibariyle kaybettiğim kiloları geri alacağım.

Ha bu arada yazın daha çok ve rahat rahat gezebilmek için motosiklet satınaldım. Bu motorla istediğim heryere gidebiliyorum. Aklımdan geçen bir plan olduğunda, hiç düşünmeden yola koyulabiliyorum. Yani demek istediğim düşüncelere kapılmıyorum, uzak mı yakın mı diye. Motora atlıyorum ve gidiyorum. Aracım kaç lira yakıt yakacak, uzak orası, çok tüketir gibi düşüncelere girmiyorum. Çünkü yakıtı çok az tüketiyor ve fazlasıyla konforlu ve yüksek teknolojiyle donatılmış.

Bugün ise kamplı perseid göktaşı meteor yağmuru izleme etkinliğine katılmak üzere biraz yükseklere gideceğim. Aynen tahmin edebileceğiniz gibi bu kararı alırken de düşünmedim. Toplamda diğer planların haricinde gidiş dönüş yaklaşık 300 kilometre tutacak.Otomobille gitmek isteyen biri olsa biraz olsa düşünebilir illa ki. Bir an önce akşamüstünün gelmesini bekliyorum sonra yola koyulacağım. Yeni insanlarla tanışmanın, çadırlı bir etkinliğin ve böylesine ilgi çekici bir doğa olayına tanıklık etmenin keyfine varacağım.

Ayrıca sabah gündoğumundan sonra hazırlandığım bir oyun tiradına çalışacağım. Merak edenler için söyleyeyimi hazırlandığım tiradın adı "Ağzı Çiçekli Adam". Yazarı ise İtalyan Luigi Pirandello'dur. Bir sonraki yazımı çok yakında yazacağımı biliyorum siz de bilin. Çünkü buraya yazmayı özlemişim.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.