Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

29 Mart 2016 Salı

Ana / Maksim Gorki

Çok önceleri duyduğum bu kitabı okumaya başladım; Maksim Gorki'den Ana. İlk kez bir Gorki eseri okuyordum, geç kalınmış bir tanışma. Maksim Gorki'nin bu kitabının Türkiye'de birden fazla yayınevin baskıları var. Ayrıca bu kitaplar farklı çevirmenler tarafından Türkçe'ye aktarıldığı için piyasadaki kitaplar arasından derin farklılıkların olduğu söyleniyor. Hangi yayınevininkinin daha çok tutulduğunu şu an hatırlayamadım. Fakat elimdeki Maksim Gorki eseri olan Ana kitabı Oda Yayınları'na, tercümesi de Zaven Biberyan'a ait olan baskıdır.

Aslında kitabı okumayı bitirmedim. Sadece ikinci günündeyim ve kırkbeşinci sayfasına geldim. Kitabı okurken şaşırdığımı söylemeliyim. Şaşkınlığım bir çok konuda oldu aslında. Öykünün yalın dille anlatılması ve anlatılış biçimi. Kitabı okumaya devam edeceğim ve hakkında birşeyler yazacaksam da bu yazıya ekleyeceğim.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki şu ana kadar hiç sıkıldığımı hissetmedim ve anlatım çok rahat anlaşılabilir bir özelikte. Romanın şu an okumadığım öteki sayfalarını merak ediyorum.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.