Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

18 Ağustos 2015 Salı

Monument Valley

Monument Valley geçtiğimiz haftalarda keşfettiğim ve mobil cihazımda oynadığım oyundur kendileri. Bu oyunda imkansız gibi görünen mimari yapılarda ilerleyerek çıkış yolunu bulmak gerekiyor. Hayran bırakan mimari yapılar ve göz kamaştırıcı bir dünyada bir prensese yardım ediyoruz. Oyun  baştan sonra fantastik bir mimari yapıya sahip ve gerçek üstü keşefdilmeyi bekleyen dünyaya sahip.

Prensesimizin adı İda. İda'ya gizemli yolculuğunda göz yanılsamalarını aşarak kargaların zekasıyla alt etmesini sağlıyoruz.

Minimalist üç boyutlu tasarımıyla, bol bol görsel illüzyonlarla ve dünyanın dört bir tarafındaki saray ve tapınaklardan ilham alan her bir anıt, keşfedilmeyi bekleyen benzersiz ve özel tasarlanmış bir dünyada geçiyor. Oyunda karakter ve dünya kullanımı çok kolay derecede tasarlanmış.

Gözümüzün bize oynadığı oyunlardan sıyrılarak mimari dengelerin ve hareketlerin büyüsünde kaldım. Böyle güzel bir görselliğe ise büyüleyici oyun sesleri mevcuttur.

Büyük bir zevkle Monument Valley oyununun sonunu getirdim ve her dakikasından büyük keyif aldım. Kendisi ücretli bir oyundur. Ardından İda's Dream adlı devam bölümü de çıktı.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.