Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

8 Temmuz 2015 Çarşamba

Burgazada haftasonu kampı

Burgaz adasına gitmeyle ilgili bir event sayfasıyla tanıştım bu adayla. Ardından İstanbul'da hem de bir adada çadır kuracak olmanın heyecanı içimde belirmişti. Gün çattı ve Kadıköy adalar iskelesinden, dolu olupta almayan seferin ardından bir sonraki seferle varmıştım adaya. Adadaki iskeleye yaklaştığımda adanın merkezine ineceğimi farketmiştim. Zaten küçük bir ada, mutlaka iskele etrafında yoğunlaşacaktır insanlar ve dükkanlar. Balık restoranları ve atlı faytonlar dikkatimi çekti önce. Hemen merkezinde faytonların sırayla beklemesi ve dar Burgaz adası yollarından geçerlerken yayaların ise yolların kenarına çekilip beklemeleri. Faytonların o dar yollardan geçerlerken ilerleyişlerindeki hız bazen ürkütücü. Zaten oldum olası atların faytonlarda kullanılması canımı sıkar.
Burgaz adası tahmin ettiğimden de güzeldi. İstanbul'u panoramik olarak görebilmek ve bunu her dakika yaşamak mutluluk vericiydi. Adanın deniz kenarından yaklaşık 15 dakikalık yürüyüşten sonra Madam Martha Koyu'na ulaştım. Sanki neredeyse adanın iskele yönünün tam karşısındaydım.
Adadaki koylardan çok birşey beklememek gerek, tabiki hep taşlı, yosunlu ve de malesefki deniz ise pek zevkle yüzecek kadar temiz değil.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.