Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

2 Haziran 2012 Cumartesi

Düşük hıza hayır!

İnternet erişim sağlayıcılarının, internet tarifelerindeki internet kullanımı ile ilgili bir konu bir süredir sessizce devam ediyordu. Artık hepten adil kullanım kotası gündemde.

Evde, işyerinde ve telefonumda internet olması sebebiyle, interneti sadece bir yerden kullanmadığımdan kotayı aştığımı düşünmedim, adil kullanım kotası kontrolü hiç yapmadım. Ama ben sıkıntı yaşamıyorum diye, sıkıntı yaşayanları savunmamak olmaz. Kendi başlarına garip bir düzen yaratmaya çalışanlara hayır. Böylece kelime dağarcığımıza AKK terimini soktular. AKK ve internet fiyatları konusunda ben de tavrımı koydum.

Sanki birileri interneti kullanmamızı istemiyor ya da az kullanmamızı ve özgür olmamamızı istiyor. Bu ülkede ne yapmak isteniyor? Dünya standartlarında internet saklanıyor, yüksek ücretlerle kotalı internet tarifeleri ve AKK’lı tarifeler oluşturuluyor. Nereye gidiyoruz, bu milletin haklarını koruyacak kim var?
Alltaki metin ise AKK’lı interneti ve yüksek fiyatlı internet tarifelerine karşı, halkı bilinçlendirici bir sitenin adresi ve açıklaması.

Dünyanın En Pahalı İnternetini Kullanıyorsun, Üstüne de Sınırlandırılıyorsun !

Dünyanın en pahalı internetinin kullandığının farkında mısın ? Üstelik bunu yaparken de sizin internet kullanımını sınırlandırıyorlar. Eğer ayda 50GB kotanın üzerine çıkarsanız hızınızı 1Mbit gibi komik milenyum hızlarına düşüyor.
Bu demek oluyor ki, İnterneti kullanmamızı istemiyorlar. Film izlememizi, dizileri takip etmemizi, dünyanın en büyük bilgi platformu olan interneti kullanmamızı istemiyor.
Onlara göre biz facebook – twitter’a giren, messenger üzerinde arkadaşları ile konuşan insanlarız. .Bizim diğer dünya ülkeleri gibi, bilgi paylaşımına katılmamız gerekmiyor.
Artık korksunlar. Sizden, bizden korksunlar. Müşterilerinden korksunlar. Onlara müşterilerinin gücünü gösterin. Destek verin artık firmaların müşterilerinden korkmalarını sağlayın.. Yurtdışı standartlarında internet istiyoruz ! Kaynak: http://www.dusukhizahayir.com/

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.