Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

12 Aralık 2011 Pazartesi

Erkeğin gözyaşları

Uzun zamandır elimde duran, başrolünü ünlü oyuncuların paylaştığı, Rusya’da yaşayan bir ailenin başından geçen olayları ve küçük kızlarının hayatını anlatan sakin bir film. Filmi bu hafta sakin bir vakitte, uyumadan
önce izledim.
2000 yılı Fransız yapımı bu filmde Johnny Depp, Cate Blanchett, Christina Ricci ve John Turturro göze çarpan oyuncular.1927′de ormanlık bir arazide normal bir yaşam sürdüren bir ailenin gördükleri zulüm karşısında babası Amerika’ya göçüyor. Yapmış oldukları plana göre orada çalışıp ailesine para gönderecektir. Ancak babanın aileden ayrılmasından hemen sonra bir takım kötü olaylar ile yaşanamayacak hale gelen kasabadan insanlar göç etmeye başlarken küçük kız da Amerika’ya babasının yanına gitmek için yola koyulur.
İngiltere’ye kadar gidebilmiş ve orada bir ailenin yanına yerleştirilmiş ve büyür büyümez yanına aldığı babasının siyah beyaz fotoğrafıyla Paris’e yerleşir. Amacı ise yeterli parayı kazanıp Amerika’ya gidip babasını bulabilmek. Paris’te ise yaşanacak hikayeler onu beklemektedir.Film açıkçası farklı bir konuyu ele alıyor lakin işleyişi hızlı biçimde ilerliyor. Filmde opera, savaş, müzik ve çingene kavramları ön planda yer alıyor. İzlemeyenler izleyebilir. Fakat çok tavsiye edeceğim , kaçırılmayacak bir film değil.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.