Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

8 Kasım 2011 Salı

Google şikayeti düzmecesi

Bugün birkaç internet sitesinde karşılaştığım bir haberden bahsedeceğim. Google kurucusu Larry Page yapmış olduğu bir açıklamada Türk internet kullanıcılarının gözünü korkutmuş; Türk internet kullanıcıları gereksiz arama kullanımları ile Google’ı çok yormuş, analizler yanlış
çıkıyormuş, Google bu konu ile ilgili olarak ciddi olarak tavırlarını ortaya koyacaklarmış diye geçiyor haber.

Bildiğimiz üzere Google, Bing, Yandex ve bazı diğer siteler gibi interner üzerinden arama motoru hizmeti sunan bir sitedir. Dünyadaki internet kullanıcıları Google’ı, internet üzerinden araştırma, arama yapmak amacı ile kullanıyorlar. Türk internet kullanıcılarının büyük bir kesimi Google’ı arama, araştırma yapmak yerine sitelere girme aracı olarak kullanıyor. Kimi görsem Google sitesini anasayfa olarak kullanıyor ve Facebook, Twitter ve diğer hangi siteye girecekse adresini bildiği halde internet tarayıcısının adres satırına yazmak yerine google arama bölümüne yazıp çıkan ilk sonuca tıklamayı tercih ediyorlar.
Google’ın tehdit sunan açıklamaları ilgili haberin bir düzmece olduğu büyük bir gerçek. Fakat bazı Türk internet kullanıcılarının Google’ı bu türlü bir kullanmaları her zaman ilgimi çekmişti. Bilinçli bir kullanım olmadığı ise büyük bir gerçek.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.