Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

11 Ekim 2011 Salı

Özgür yazılım dünyasının liderlerinden olan Richard Stallman, geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Apple‘ın efsane kurucusu Steve Jobs’ın ölümünün üzerine Apple fanlarını çok kızdıracak ifadelerde bulundu.

Steve Jobs aramızdan ayrıldıktan sonra teknoloji dünyasındaki insanlarda burukluk oluştu. Çok insan üzüldü, üzülmeyenler de olmuştur elbet.

Richard Stallman 1980 senesinde GNU projesi ile birlikten özgür yazılımı hayata geçiren isimdi. Yani Steve Jobs ile bütünüyle farklı bir görüşe sahip olduğunu tahmin etmemek mümkün değil. Ben de her zaman özgür yazılım dünyasının tarafındayım. Apple’ın Microsoft’tan az kalan bir yanı yok. Microsoft ve Apple aynı bencil ve sömürücü akımın şirketleridir.

Stallman, Jobs’un ölümünün ardından blog sayfasından şu cümlelerini belirtti:
“Steve Jobs, aptalları özgürlüklerinden ayırmak için üretilen bilgisayarların lideri Steve Jobs, öldü. Öldüğüne sevinmiyor, ancak gittiğine seviniyorum.
Kimse ölmeyi hak etmiyor – ne Jobs, ne Bay Bill, ne de daha büyük kötülüklerden suçlu insanlar. Fakat hepimiz Jobs’ın insanların bilgisayar kullanımı üzerindeki kötü etkisinin sonlanmasını hak ediyoruz.
Ne yazık ki onun yokluğunda da bu etki devam ediyor. Varislerinin, onun mirasını taşırken daha az etkili olmasını temenni edebiliriz.”

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.