Kendimce geziyorum, görüyorum ve yazıyorum..

Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.

Popüler Yazılarım

Yazılardan Haberin Olsun!

Sayaç

Blogger tarafından desteklenmektedir.

6 Ekim 2011 Perşembe

Naked Lunch

‘İzlenmemiş her film yenidir’ felsefemi doğrulama çalışmalarımdan biri olan Naked Lunch filminden bahsetmek istiyorum. Naked Lunch filmini izledikten sonra Türkçe dublajlısının da varolduğunu farkettim. Dublajlısının seslendirme kalitesinin
düşük olabileceği varsayımım nedeniyle kendimi şanssız hissetmedim. 1991 senesinde İngiltere, Amerika, Kanada ve Japonya ortak yapımı olan fantastik dram türündeki bu film 115 dakika sürüyor.

Sıradan bir hayatı olan ve böcek ilaçlama şirketinde çalışan Bill, yazar olmak ister. Böcek ilaçlarının eksildiğini farkeden Bill, ilaçlardan kullanmaya başlayıp kafayı bulan, bağımlı olan karısını görünce ona katılıyor ve hikaye bu şekilde başlıyor.


1959 tarihli aynı isimden alıntı William S. Burroughs romanından uyarlanmış bir film. Hızlı ilerleyen film, sindirilmesi zor akıcılığa sahip. Resim kalitesi ve renkler güzel. Filmde çarpık cinsel kavramlar ve uyuşturucu kullanımı yer almaktadır. Kendi dalında başarılı bir film, fakat garanti ederim ki herkese göre bir film değil ve herkesin izlediğine memnun olacağı bir film değil.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2011 - Hergün bayram | Hobilerimden bahsettiğim kişisel siteme hoşgeldiniz.